درباره  

این مجتمع تربیتی و آموزشی با عنایت خداوند سبحان و توجهات بقیه الله الأعظمی(عج) و همایت پدرانه ی حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده محترم ولی فقیه در استان خوزستان  و آیت الله حیدری نماینده محترم مردم خوزستان در خبرگان رهبری و همچنین پیگیری و رهنمود حجتالاسلام و المسلمین حاجتی ریاست مرکز مدیریت حوزه علمیه در استان خوزستان در سال 1388 و با نام استعدادهای ناب صالحین تأسیس و به جذب دانش آموز در دو مقطع متوسطه اول و دوم مبادرت نموده است.

 این مجتمع از نوع مدارس وابسته به حوزه علمیه می باشند که با عنوان مدارس امین در کشور شناخته می شوند. علاوه بر دروس مصوب وزارتی و برنامه های پرورشی ابلاغی از طرف آموزش و پرورش این مجتمع در عناوین تربیتی، فرهنگی، علمی و آموزشی، ورزشی و ...، این مجتمع برنامه های به صورت فوق برنامه ارائه می نماید.

مکالمه زبان انگلیسی،ر یاضیات تکمیلی، فیزیک تکمیلی، شیمی تکمیلی، عربی تکمیلی، معارف دینی . قرآنی، کلاسهای رزمی، برنامه مباحث گروهی، انواع اآزمون های هدفمند، اردوهای هدفمند علمی، آموزش وتربیتی، همایش ها ویژه خانواده ها و ... نمونه ای از فوق برنامه ها می باشند.

دانش آموزان و طی فرآیند گزینشی که شامل شرط معدل، مصاحبه علمی، تست هوش و آزمون کتبی پذیرفته خواهند شد. دانش آموزان درپایان هر مقطع و برای ادامه در مقطع بالاتر باید در آزمون ورودی امتیاز لازم را کسب نمایند.

معلمان نیز به صورت گزینش و با نظر مؤسس و مدیر انتخاب می شوند.

علاوه بر چارت سازمانی همه مدارس، در این مجتمع سمت ها و واحدهایی، جهت کیفی سازی خدمات آموزشی و تربیتی لحاظ شده است.

در این مجتمع تلاش شده از همه ظرفیت ها و امکانات هوشمند و کمک آموزشی استفاده شود. علاوه بر آن رویکرد انتقال مفاهیم علمی و تربیتی برمبنای پژوهش محوری ، مشاهدات و درک فلسفه بایدها و نبایدها است.

این مجتمع در چند سال اخیر موفق به تحقق اهداف آموزشی و تربیتی شده است و علاوه بر ایجاد فضایی همراه با آرامش و امنیت اخلاقی، کارنامه خوب و قابل قبولی در ارائه کیفی مباحث علمی کسب نموده و به گواهی مسئولین آموزش و پرورش این مجموعه از مدارس ممتاز و نمونه در بین مدارس  استانی و کشوری شناخته شده می باشد.

 

     
 
 
نقشه سایت